Antradienis, 28 gegužės, 2024
PradžiaTEISĖTaisyklės lavai/kateriaiPlaukimo tvarka pasienio ruože

Plaukimo tvarka pasienio ruože

- Advertisement -

Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės

Kaip žinia, dažnas naujas laivavedys pasvajoja nuplaukti iš Kauno iki Nidos. Ir nepaisant visų pasiruošimo rūpesčių, apmastant ką reikia paimti, kur gauti kurą, labai dažnai socialiniuose tinkluose keliamas klausymas kaip reikia plaukti pasienio ruožu. Ir per tuos ilgus metus jau net susiformavo 3 asmenų grupės, kurios nenuilstamai, kas kart, aiškinasi santykius. Pirmieji, kurie žino tvarką ir gali labai aiškiai pasakyti ko reikia. Antroji grupė, sako kad draudžiama plaukti, ir pasieniečius vaizduoja kaip baubus. Ir trečioji, kurie kuria visokias išgalvotas istorijos, kurios grindžiamos pagal viena boba sakė principą. Taigi mūsų tikslas išsklaidyti visus mitus ir paprastai ir aiškiai paaiškinti visą procesą.

Ne tokie pasieniečiai baisus, kaip atrodo.

Plaukiant Nemunu nuo Smalininku iki pat Rusnės (jeigu neplauksite Skirvyte) kiekvienas jūsų laivo ar katerio keleivis (įskaitant kapitoną), privalo įtraukti į specialų sąrašą. Šis sąrašas suteikia teisę plaukti Nemunu šioje atkarpoje. Prašymo nagrinėjimas užtrunka iki 10 dienų. Todėl svarbu visas procedūras atlikti iš anksto. Bet praktika rodo, kad pasieniečiai, paprastai, užtrunka iki 3 dienų.

Prašymą būti pasienio vandenyse galima pateikti keliais būdais:

  • Atvykus į centrinę VSAT būstinę
  • Atvykus į VSAT pasienio rinktinę
  • Atvykus į pasienio užkardą
  • Prašymą pateikus internetu

Svarbu pastebėti, kad VSAT rinktinės šiai dienai yra tik Vilniuje, Pagėgiuose ir Varėnoje. Į atstovybes galite vykti tik darbo diena ir tik darbo laiku. Nesant galimybei pildyti prašymą internetu, galite bandyti kreiptis i vietinius PKP (pasienio kontrolės punktus), pirma būtinai paskambinus jiems ir bandant susitarti. Pvz. Kauno oro uosto PKP atstovai pakankamai geranoriškai atsiliepė į problemą ir sutiko priimti prašymą būti įtrauktam į šį sąrašą. Bet primigtinai prašė paskambinti prieš atvykstant.

Kaip užpildyti prašymą internetu

  1. Spaudžiam šią nuorodą
  2. Susirandam nuorodą: Asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, įrašymas į sąrašą
  3. Dešinėje rasite prašymo formos langą. Parsisiųskite pačią formą, ja galėsite užpildyti pagal tame pačiame lange rasta pavyzdį. O trečias dokumentas, paaiškins kaip pasijungus per el.valdžios vartus šį prašymą pateikti VSAT. Dokumentas ilgas, tačiau viską atliekant pagal instrukciją, prašymą būti pasienio vandenyse užpildysite neišeinant iš namų.
  4. Dešinėje rasite nuorodą: Užsisakyk šią paslaugą elektroniniu būdu, ir pagal jau minėtą instrukciją viską supildot.

Praktiniai patarimai

Sunku pasakyti kad teikimas internetu yra patogus, bet jis reikalauja mažiausiai laiko sąnaudų, ypač jeigu pildysite ne vieną kartą.

Laivo kapitonas gali teikti prašymą 12 mėn.

Laivo keleiviams prašymą teikite tik būtinam praplaukti laikotarpiui, nes VSAT negalėsite argumentuoti, kai neturite nuosavo laivo, kodėl norite gauti leidimą visiems metams būti pasienio vandenyse.

Kai prašymas bus patenkintas, telefonu trumpąją žinutę gausite leidimo numerį, privalote jį žinoti (pateikti) visą kelionės pasienio laikotarpio metu pasieniečiams pareikalavus.

Prieš įplaukiant į pasienio vandenys telefonu praneškite Pagėgių rinktinei (tel. numerį rasite internete)

Su savimi privalote turėti asmens tapatybės dokumentą

Pasirūpinkite tinkamomis kuro atsargomis, nes pasibaigus kurui ir nudreifavus į Rusijos krantą gausite susimokėti baudą. O Rusijos pareigūnai gali konfiskuoti plaukimo priemonę. Aplamai venkite atsidurti Rusijos krante. Iškilus rimtom problemoms, galite bandyti prašyti pasieniečių pagalbos, bet nenustebkite jeigu gausite pylos ir ne tik. Plaukimas pasienio ruožu nepasiruošusiam laivavedžiui gali tapti rimtu galvos skausmu, todėl žvelkite į šią kelionės atkarpą rimtai.

Reklama
Panašus straipsniai
- Advertisment -

Populiariausi