Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
PradžiaInfrastruktūraSlipaiUostadvario uostas, kažkur anapus

Uostadvario uostas, kažkur anapus

- Advertisement -

Ten toli, kur saulė šviečia

Jeigu visada važiavote į Kuršių Neriją, ir niekad neteko lankytis Lietuviškoje venecijoje tai tikrai daug praradote. Aplamai pamario kraštas, tinkamai apsirengus, traukia savo grožiu ne vien vasaros sezonu. Žiema čia baltuoja marios ir laukai, o pavasarį užlietos pievos turi savo žavesio. Labai įdomu stebėti ne vien ant polių sukeltus elektros stulpus ir neapčiuopiamus vandens plotus, bet kartu ir aplankyti polderių sistemą. Visas šis kraštas alsuoja kitokiu gyvenimu, ir kitokiu žmonišku požiūriu. Ne paslaptis kad ir žmonės čia kitokie, tikri ir nepadirbti. Atviri, netgi kartais pernelyg ir kartu šilti.

Aptarnavimo uostas

Aplamai Uostadvaris, kaip uostas, buvo įrengtas ir minimas jau XVIII amžiuje. Taigi istoriškai ši vieta atiteko šių dienų savininkams – VVKD. Kurie labai gražiai sutvarko savo valdomą aplinką, ir visai ūkiškai tvarkosi. Pats uostas, taipogi, turi traukos objektą – senąjį švyturį. Ir turbūt ties šita vieta verta stabdyti apžavus. Nes apart švyturio, tvarkingos aplinkos, uosto ir polderių čia nebelieka ką pamatyti. Nors mūsų galva ši vieta tikrai turi potencialo, ir gal ateityje pamatysim pvz. kokį nors VVKD muziejų ar kažką panašaus. Pati vieta yra toli nuo miestelių, keliukas siauras, pramogų papildomų praktiškai nulis. Ir šiam momentui tai nusveria prasmę ir norą plaukti į šį uosta ir praleisti pvz savaitgalį jame. Tikrai yra kur padirbėti pritraukiant tiek paprastus turistus, tiek laivavedžius. Nes tam pačiam google yra dviejų tipų nuotraukos: Švyturys ir vandens lygio matavimo matuoklė, nors nuotraukų kiekis tikrai didelis.

Uosto infrastruktūra

VVKD iš esmės savo uostus stengiasi palaikyti tinkame lygmenyje, todėl rasite tiek vandens, tiek elektros, tiek nuotekų šalinimo paslaugas. Taipogi ir standartinį 5 laipsnių slipą, kuris visada turi pakankamai vandens laivams įleisti. Nors labai keista kad savo pačių žiemos uoste Kaune iki šiol slipo tvarkingo nėra. Turbūt tai sąlygoja, kad daugumą savo laivų iškelia spec įtaisais, ir didelio poreikio niekada neturėjo, ir tik antri metai kai įsileido pramoginius laivus.

Statusas: oficialus
Kaina (5 Eur para)
Nuolydžio kampas 5%, mašinos arkas teks panardint.
Parkingas didelis, puikiai suprojektuotas.
Apsauga – kameros
Deklaruojamas gylis – pakankamas visiems.
Kilus klausimams kreiptis į VVKD.

Reklama
Panašus straipsniai
- Advertisment -

Populiariausi