Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
PradžiaTEISĖTaisyklės vandens motoKur galima plaukioti su vandens motociklu

Kur galima plaukioti su vandens motociklu

- Advertisement -

Drausti negalima pasigailėti

Vienas opiausių turbūt klausimų Lietuvoje naujiems vandens motociklų savininkams – Kur galima plaukti su vandens motociklu. Nes kaip rodo praktika, dažnas pirkėjas, pirkimą daro pagautas impulso ir šį klausimą užduoda jau po pasirašyto dokumento. Nors realiai dažnam verta šį klausymą užduoti prieš perkant šią transporto priemonę. Ypač žinant mūsų aplinkosaugos sąlygas Lietuvoje visoms vandens srauto galia varomiems laivams.

Kodėl vandens motociklų plaukimo rajonas tiek apribotas?

Tam yra kelios priežastys.

Visu pirma visuomenės požiūris į šiuos laivavedžius nevienareikšmiškas. Iš kartos į kartą vandens motociklininkai, ne visi, bet daugelis mėgsta pasipuikuoti prieš žiūrovus krante ir gali ištisai valandą ar dvi zuiti vienoje vietoje. Kas iš esmės erzina dėl keliamo triukšmo, nors patys savininkai mano kad jiems visi pavydi. Toks pasiteisinimas skamba labai keistai, turint omenyje, kad pasirenkama būtinai pilna žiūrovų vieta, o ne koks užkampis kur nieko nėra.

Antra priežastis, aplinkosaugos užsakymu padarytos išvados, kad ši transporto priemonė ženkliai žaloja vandens ekosistemas, naikina mailių ir t.t. Skaitant šias išvadas tiesiog jaučiama tendencinga nuomonė, tačiau racijos išvadose irgi yra.

Kur galima plaukti su vandens motociklu?

vandens motociklas
Kur galima plaukti su vandens motociklais

Atsakymą į šį klausymą, kur galima plaukti vandens motociklais, pateikia aplikosaugos taisyklės D1-187 (Dėl Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis).

Juose numatyti keletas vandens telkinių, kuriuose galima plaukti vandens motociklais, tačiau nemaža dalis jų įtraukta tik sportininkams, ir tik sporto federacijai pranešus aplinkosaugai. Svarbu paminėti, kad nėra apribojimo plaukti vidaus vandenų keliais. Pagrindinė ištrauka, kuri pasako labai daug:

8. Asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, ir kitomis savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas – 301 AG (221 kW)-680 AG (500 kW), plaukioti draudžiama visuose vandens telkiniuose, išskyrus šių Aplinkosaugos sąlygų priede nurodytuose vandens telkiniuose pagal šiame priede nustatytas sąlygas.

Leidžiamų plaukti vandens motociklais vietų sąrašas

  • Visi vandens keliai
  • Kauno marios (nuo birželio 21d.), Kauno HE tvenkinio dalyje nuo Kauno marių vidaus vandenų prieplaukos iki linijos, jungiančios Grabučiškių plaukiojimo priemonių nuleidimo vietą (slipą) dešiniajame marių krante (509367, 6084119 (LKS-94)) ir sausumos iškyšulį, esantį statmenai krantui priešais šį slipą, kairiajame marių krante (508255, 6083189 (LKS-94)). Šioje tvenkinio dalyje, ne arčiau kaip 200 m nuo kranto, nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos leidžiama plaukioti asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, kilti ir tūpti hidroplanais. Šioje tvenkinio dalyje asmeninius, pramoginius ir sportinius laivus, varomus vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, nuleisti į vandenį ir iškelti iš jo galima tik prieplaukose ar kitose vietose, kuriose įrengti specialūs įrenginiai plaukiojimo priemonėms nuleisti ar iškelti (slipai); draudžiamą 200 m pločio priekrantės zoną leidžiama perplaukti mažiausiuoju savaeigės plaukiojimo priemonės greičiu, pasirenkant trumpiausią kelią. Hidroplanais mažiausiuoju greičiu priplaukti leidžiama tik prie Kauno marių vidaus vandenų prieplaukos ir Grabučiškių plaukiojimo priemonių nuleidimo vietos (slipo).
  • Baltijos jūra ir kuršių marios – leidžiama plaukioti nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. Baltijos jūros pakrantės vandenyse, Baltijos jūros valstybiniame talasologiniame draustinyje Palangos miesto savivaldybės ribose 1000 m atstumu nuo pakrantės, išskyrus Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Pajūrio regioniniame parke, Baltijos jūros biosferos poligone.
  • Elektrėnų tvenkinys – Nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos
  • Drukšių ežeras – Nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos, ne arčiau kaip 200 m atstumu nuo kranto šiaurinėje ežero dalyje nuo Mištautų miško rytinio pakraščio iki Padrūkšės kaimo, vakarinėje ežero dalyje – nuo Ignalinos atominės elektrinės išleidimo kanalo iki Mačionių kaimo. Įplaukti į akvatoriją ir išplaukti iš jos galima tik mažiausiuoju savaeigės priemonės greičiu.
  • ež. Galuonai (Molėtų raj.) – Leidžiama plaukioti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos, išskyrus Galuonų ežero įlanką (įlankos ties Maciūniškių kaimu koordinatės: 6114155, 597065 (LKS-94)).

Taip pat yra išimtis tam tikriems telkiniams vandens motociklų federacijos treniruotėms ir varžyboms, kurios turi savo organizavimo tvarka, bet privaloma būti šios federacijos nariu ir turėti sportininko licenciją. Dėl platesnės informacijos kreiptis į federaciją.

Svarbu priminti, kad vandens keliais galima plaukti visą plaukimo sezoną be apribojimų, ir ne tik (plačiau čia).

Vandens kelių žemėlapis

Specialiai neįtraukiame kuršių marių, nes privalote plaukti tik pagal farvaterį.

Reklama
Panašus straipsniai
- Advertisment -

Populiariausi