Sekmadienis, 16 birželio, 2024
PradžiaVandens transportasKateriai/Moto JachtosKiek kainuoja laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 1d.

Kiek kainuoja laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 1d.

- Advertisement -

Daugelį mūsų vilioja perspektyvą turėti laivą, nes dažnas juos tapatina su laisvės ir ramybės pojūčiu. Laivai leidžia mėgautis ežero vandens ramybe arba suteikia galimybe leistis į ilgas keliones vandenynais, taip suartindami mus su gamta bei leisdami mums patirti naujus pojūčius. Tačiau dažnas naujokas negeba įvertinti finansinės naštos prieš svarbų pirkinį, nes dažnai vadovaujasi emocija. Pirminė investicija, nors ir ženkli, yra tik pradinė išlaidų eilutė, kuri reikalauja tinkamo planavimo ir finansinės drausmės.

NUO KO PRIKLAUSO LAIVO KAINA?

Laivo kainą paprastai įtakoja keli veiksniai, bet svarbiausi jų yra:

Dydis ir papildomos opcijos: Iš esmės dydis yra pagrindinis veiksnys įtakojantis laivo/katerio kaina. Taipogi pakankamai svari kainai būna medžiaga iš kurios pagamintas jūsų svajonių kateris. Jeigu 4-6 metrų naudotą plastikinį katerį galima rasti ir už 1000 Eur, tai tokio paties aliumininio kaina prasidės nuo kelių tūkstančių. Ir su kiekvieno metru kaina kyla kartais. Superjachtų, kurių ilgis siekia virš šimto metrų kainos siekis iki šimtų milijonų Eur.

Prekės ženklas: Lietuvoje šiai dienai isitvirtine keli populiaresni prekės ženklai, kuriuos importuoja ir atstovauja Lietuvos pardavėjai. Kuriuos jie aktyviai reklamuoja ir siūlo Lietuvos rinkai. Dauguma jų arba Skandinavų arba Amerikos rinkos atstovai. Tačiau mūsų nuomone ne visi jie tinkami mūsų rinkai, bet tai labiau autoriaus nuomonė.

Stovis ir priežiūros kaštai: Kaip ir su automobiliais, antrinėje rinkoje labiau vertinami gerai prižiūrėti laivai ir patvarus varikliai. Tačiau dėl mažos rinkos, tik labai siauras ratas žmonių gerai išmano antrinę rinką, bet dažnas noriai pasidalina nuomonę apie turimą daiktą.

Pardavimo vieta bei kilmės šalis: Ne paslaptis kad Klaipėdos krašte katerių/laivų pasirinkimas yra ženkliai platesnis dėl natūralių priežasčių. Bet dažnai įtakojantis faktorius būna ir iš kurios šalies laivas pateko į antrinę rinką. Paprastai Skandinavijos šalies kateris bus pigesnis, nes šiose šalyse nereikalauja registracijos, ko pasekoje Lietuvoje tokį laivą tinkamai įregistruoti būna labai problematiška.

EINAMOSIOS LAIVO IŠLAIDOS

Laivo pirkimas tai pirmoji finansinių išlaidų eilutė įsigijus katerį. Prie šių išlaidų prisideda išlaikymas, kuras, draudimai, švartavimas kurie su laiku pavirsta ženklia suma.

Priežiūra ir aptarnavimas:
Norint išlaikyti tiek tinkamą laivo stovį tiek jo kainą antrinėje rinkoje svarbu tinkamai atlikti variklio aptarnavimą, valyti tinkamai denį ir vandenyje esančias dalis, padengti antifouling’o dangą ir viską prižiūrėti laiku.
Draudimas: Vis dar nepopuliari priemonė (ypač mažesniems laivams) Lietuvoje, tačiau apsauganti jūsų investicijas, kurios dažnu atveju būna ženklios.
Kuras: Aktyviems laivavedžiams brangiai kainuojanti eilutė. Retas naujokas žino, kad laivų varikliai (ypač pakabinami) vienam kilometrui suvartoja nuo 0.5 iki 1.5 ltr. kuro. Ir tai tampa labai nemaloniu siurprizu to nežinantiems.
Uosto mokesčiai:
Dar viena išlaidų eilutė, kuri labai skausminga pamario laivavedžiams. Nes ne tik kainos yra aukštos, tačiau ir vietą dažnai rasti yra sunku.


LAIVO IŠLAIDŲ KONTROLĖ

*Pasirinkite tinkamai: pasirinkus tinkamai laivą kuris atitinka jūsų poreikius galite ženkliai sutaupyti jeigu nepasiduosite emocijoms ir pardavėjo bandymui parduoti Jums primigtinai siūlomą daiktą.
*Investuokite į priežiūrą: tinkamai ir laiku prižiūrint laivą galite ženkliai sumažinti gedimų riziką. O gedimai laivuose kainuoja ženkliai brangiau nei lyginant su mašinom.
*Saugojimo žiemą išlaidos: Gyvenantiems privačiame name paprasčiau laivą palikti žiemoti kieme, nes buto gyventojams rūsio tikrai neužteks.
*Draudimas: vagystės iš laivų vyksta nuolat, tiek vasara tiek žiema, rimtai įvertinkite šią priemonę.
*Derėkitės: ieškokit geriausios patarnavimo kainos, bendraukite ir klauskite.
*Atlikite paprastus darbus pats: Norintiems sutaupyti papildomai, verta apmąstyti galimybę patiems atlikti einamuosius priežiūros darbus, kurie ilguoju laikotarpiu padės išsaugoti šiek tiek pinigų jūsų kelionėms ant vandens.
*Stenkitės pirkti naujesnius daiktus: Naujesnės kartos varikliai suvartoja mažiau kuro, ir per savo tarnavimo laikotarpį sutaupys ne vieną šimtą litrų.

Reklama
Panašus straipsniai
- Advertisment -

Populiariausi