Sekmadienis, 16 birželio, 2024
PradžiaVandens transportasKateriai/Moto JachtosKiek kainuoja Laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 3d.

Kiek kainuoja Laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 3d.

- Advertisement -

Katerių ir laivų saugojimas ir eksploatavimas, arba po kiek parkingas.

Kiek kainuoja laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 2d.

Teigdami kad retas pamasto, nesuklysim. Štai rudenį jus užsąkot laivą arba pavasarį vedamas instinkto skubiai įsigijat ir čia pat susiduriat su klausymu kur laikyti ant vandens Jūsų gulbę. Ir šiai dienai čia ne tiek pinigų kiek išlikimo klausimas. Lietuvoje labai stipriai jaučiamas švartavimo vietų trukumas. Žmonės tiesiog gaudo internete atsilaisvinančias vietas internete. Nes priimtinom kainom retai rasi vietą tinkamoje akvatorijoje, o Klaipėdos uosto kainos ne kiekvienam prieinamos.

Ypatingai su tuo susiduria 4-8 metrų katerių savininkai, nes ilgesni laivą jau nebėrą noro tampytis su priekabą, o rasti laisvą vietą dažnai irgi sudėtinga.

Nuo ko priklauso sezoninės švartavimo kainos:

Kaina paprastai priklauso nuo akvatorijos (vietos), laivo/katerio ilgio, laikotarpio, paslaugų.

Geografinė vieta

Na logiška, kad Klaipėdoje didžiausia laivų koncentracija, taigi ir paklausa vietoms yra didžiulė, ko pasekoje kainos sezonui, priklausomai nuo laivo ilgio gali siekti kelis tūkstančius eurus. Pigiausias kainas galite rasti mažai apgyvendintuose vietose, tačiau tai negarantuoja jums vietos uoste. Pvz Jurbarke yra 17 vietų laivams, kaina 70m mėnuo iki 6m ilgio + 10Eur už kiekvieną metrą. Tačiau šiai dienai šis uostelis pilnas. 2024 metais planuojama pastatyti papildomą pontoną. Bet jau šiam momentui yra nemaža eilė šios vietoms, o ir savivaldos administruojama prieplauka prioritetą teikia vietiniams gyventojams. Ir pvz jeigu vertinti Lietuvos mastu, 6 sezono mėnesiai 6 metrų laivui kainuoja 360 Eur, kas realiai nėra taip ir mažai.

laivų saugojimas

Tuo tarpu tokio pat laivo laikymas Klaipėdos mažųjų laivų uoste, sudarius 12 mėn sutartį kainuos 1848 Eur.

O vieta metams Smiltynės uoste tokiam laivui kainuos 960 Eur. Atrodytu, atstumas skiriasi tik keliais kilometrais. Tačiau kainą dėl kelto eilių skiriasi dvigubai. Bet pvz Svencelės kainos, nepaisant ženklaus atstumo nuo Klaipėdos ženkliai nesiskiria. Vieta 6 m laivui sezonui 2023 metais kainavo 1500 Eur. Bet čia pat esančioje Drevernoje kaina tesiekia 700 Eur.

Infrastruktūra

Kaina taipogi priklauso ir nuo teikiamų paslaugų spektro ar šalia esančios infrastruktūros.

Vaizdo apsauga, elektra, nuotėkų ir nešvaraus vandens išsiurbimas, tualetai, dušai, kuro kolonėlės, kranai, slipai, restoranai, remonto paslaugos visa tai gali būti dalinai įskaičiuota į mokestį, arba papildomai apmokestinama. Į šiuos dalykus svarbu atkreipti dėmesį ir keliaujant ilgesniais atstumais. Lietuvoje platų paslaugų spektrą teikia tik keli uostai, o ilgesnėje kelionėje tai tikrai pravartu.

Laivų saugojimas žiemos metu

Dar vien svarbi tema laivybos naujokams, kurios kaina dažnai gali siekti kelis tūkstančius, priklausomai nuo laivo dydžio ir laikymo sąlygų.

Šiai dienai ši rinka pakankamai plati, kaip ir pasirinkimas ir jo kainos.

Laivus dažnai laiko lauke (ir čia slypi tikrai daug pavojų, tinkamai neparuošus laivo žiemai)
Laiko paprastuose tentiniuose angaruose, iš esmės vienas pliusas kad nelyja, bet dažnai laivo saugojimas patikimimas Jums pačiam.
Nešildomuose ūkininkų metaliniuose arba gelžbetonio angarai
Šildomi sandėliai, brangiausia opcija.

Na o geriausios sąlygos tai šildomos patalpos, specialiai pritaikytos tokioms paslaugoms, arba vadinamos daiktų saugyklos.

Kainos varijuoja nuo nemokamos aikštelės nuosavo namo kieme, iki kelių šimtų eurų už mėnesį. Kiekvienas iš šių pasirinkimų turi tiek pliusų tiek minusų, tačiau tai tema atskiram straipsniui.

PaslaugaKaina Eur
Švartavimas sezonui metai/12 mėn.300 – 3800
Trumpalaikis švartavimas (1 mėn)60 – 380
Vienos dienos švartavimasNemokamai – 40
SlipasNemokamai – 20
Kranas50 – 200
Paslaugos – Elektra, Vanduo, Dušai, Tualetas,
Vandens išsiurbimas, Fekalijų išsiurbimas
Skirtingai
Saugojimas žiemos metuNemokamai – 4000
Reklama
Panašus straipsniai
- Advertisment -

Populiariausi