Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
PradžiaVandens transportasKateriai/Moto JachtosKiek kainuoja Laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 4d.

Kiek kainuoja Laivo/katerio išlaikymas Lietuvoje 4d.

- Advertisement -

Laivams taikomi mokesčiai ir procedūros

Ši išlaidų eilutė iš esmės sudaro vienkartines išlaidas, arba yra pakankamai mažos bendrajame kontekste.

Teisės – Laivavedžiai privalomai turi išlaikyti LTSA egzaminą. Jeigu siekiate gauti tarptautines teises, turite lankyti mokymų kursus. 2023 metais vidutinė kaina siekė 400 Eur. Užtrukdavo iki 6 sav. Tačiau tikrai rekomenduojame juos lankyti, o ne naudotis tarpininkų paslaugom, kurie netinkamais būdais teikia teisių „pardavimo“ paslaugas. Taipogi nerekomenduojame pirkti/išsilaikyti lenkiškų teisių per savaitgalį, nes šios teisės negalioja EU teritorijoje. Tai patvirtina ir pačių Lenkų nuogąstavimai dėl išrašomų baudų, ypač Lenkijoje ir Olandijoje. Jie patys pyksta ant savo valdžios dėl neratifikuotos 40-oios direktyvos. Egzamino mokestis 8 Eur.

Laivo registracija – paprastai apmokama pardavėjo, bet perkant naudota plaukimo priemonę teks sumokėti 13 Eur. Svarbu priminti, kad laivo registracija gali būti tiek paprastas tiek galvos skausmą sukeliantis procesas. Jeigu laivas neturi CE atitikmens deklaracijos turėsite papildomai atlikti atitikties procedūrą, kuri kainuoja nuo kelių šimtų eurų. Todėl visada stenkitės pirkti laivus su Lietuviška registracija, arba bukite labai atsargus su laivais iš Skandinavijos šalių.

Techninė apžiūra – neprivaloma visiems pramoginiams laivams. Išskyrus atvejus, kai laivas naudojamas komercijai. Tik prisiminkite, kad naudojant laivą pramogai, jis visą laiką privalo atitikti tech apžiūros reikalavimams. Todėl pridėsime į šią eilutę ir baudas, kurios paprastai varijuoja, priklausomai nuo pažeidimo 150-250 Eur rėžyje.

Draudimas – vis dar nepopuliari priemonė tarp Lietuvos laivavedžių, tačiau manome kad su laiku draudimas populiarės, arba taps privalomas.

Tai tiek valstybės mokesčių, kurie kaip minėjome sudaro tik mažą visų išlaidų dalį.

Reklama
Panašus straipsniai
- Advertisment -

Populiariausi